برقو ماشینی

برقو ماشینی

برقو

 

معرفی:

ابزارهایی هستند که برای تولید سوراخ های دقیق با اندازه تلرانسی و صافی سطح زیاد هستند.

 توضیحات:

برقو ها از جنس فولاد ابزار سازی و یا فولاد تندبر می سازند برقو ها از دوقسمت تشکیل شده اند قسمت برنده برقو و قسمت دیگر دنباله برقو است و قسمت برنده برقو نیز از دو قسمت تشکیل شده است قسمتی مخروطی برای براده برداری و قسمتی دیگر آن وظیفه هدایت برقو و پرداخت سطح کار را برعهده دارد و تعداد لبه های برقو زوج هستند.

برقو ماشینی:این برقو ها از نظر فرم.ثابت ومتحرک بودن واساس کار لبه های برنده کاملا شبیه برقو های دستی بوده و تفاوت آن ها با برقو های دستی عبارت اند از:

الف:دنباله این برقو ها را بصورت استوانه ای ویا مخروطی می سازند.

ب:مخروط سر این برقو ها که وظیفه راهنمایی برقو به داخل سوراخ و براده برداری را برعهده دارد راکوتاه تر از برقو های دستی بوده وزاویه آن ها نیز بیشتر است.

ج:قسمت استوانه ای لبه های برنده که وظیفه راهنمایی برقو را برعهده دارد را به دلیل هدایت بهتر ماشین نسبت به دست.دارای طول کمتری می باشد.

د:سرعت برش در برقو کاری حدود ¼ سرعت برش در سوراخ کاری در نظر می گیرندولی مقدار پیشروی را می توان زیادتر انتخاب کرد.مقدار آن ها به جنس کار جنس ابزار و قطر برقو بستگی دارد.استفاده از مایع خنک کننده علاوه بر جلوگیری از گرم شدن ابزار باعث کم شدن اصطحکاک و صافی سطح سوراخ خواهد شد.

 مشخصات:

برقو های ماشینی از سایز های ۳الی ۳۲ میلیمتر.

 

برقو ماشینی 

 ———————————————————————–

یک نظر در “برقو ماشینی

  • فروردین ۸, ۱۳۹۸ در ۱۹:۴۰
    پیوند یکتا

    Hi there! I’m at work browsing your blog from my new apple iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the superb work!

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *